Екіпірування для TKD ITF

Добок для Таеквон-До ІТФ. Дві федерації - два варіанти.

Форма для занять Таеквон-До називається добок. Існує кілька версій цього єдиноборства, тож важливо дізнатися якою саме займається ваша дитина. Адже на змагання можуть не допустити в формі "чужої" організації. Наша організація, Всеукраїнський Союз Таеквон-До, в рамках змагань місцевого або всеукраїнського рівня дозволяє використовувати форму будь-якої версії Таеквон-До, але тільки для новачків. Річ у тім, що змагання в Україні є етапом відбору на міжнародні старти.

Інтернаціональна Федерація Таеквон-До: версія КНДР

Для спортсменів ITF передбачена куртка з запахом. Добок відшивається з чистої бавовни або ж з бавовни, що містить певну кількість синтетики. Обов'язково має бути зображений знак «ITF» на курточці (ззаду і спереду) і на штанах вертикально.

ITF (old)

Dobok ITF

Міжнародна Федерація Таеквон-До: Європейська версія

У формі Таеквон-До МФТ (англійською пишеться як ITF - International Taekwon-Do Federation) відрізняється емблема, розмір ієрогліфів на спині, а напис "itf" на штанях виконана малими літерами. Добкі легші, оскільки використовується синтетика.

itf (new style)

itf New Style

Інтернаціональна Федерація Таеквон-До: версія КНДР

Партнером організації є компанія Daedo (Іспанія). Відповідно, екіпіровку потрібно купувати саме цього виробника. Це рукавички 10 OZ (10 унцій), фути й шолом. Daedo є виробником товарів якості трохи вище середнього, але і ціни на них не "космос", на відміну від продукції інших іменитих європейських брендів.

Міжнародна Федерація Таеквон-До: Європейська версія

Дозволяється використовувати екіпіровку кількох брендів: TopTen, MAXPRO, Manus, Gran Marc, NI-KKO, MAD, Fujimae та Adidas. Плюсом Adidas і TopTen є те, що в їх екіпіровці можна також виступати на змаганнях з кікбоксингу. Рукавички у цій версії Таеквон-До (на відміну від ITF КНДР) — з відкритою долонею.

Шолом

Голова має бути добре захищена з усіх боків, включаючи верхню частину. Підходить або шолом з гуми (коштує дорого, але служить "вічно"), або з амортизуючої піни EVA (коштує недорого, але служить рік-півтора). Для спортсменів-новачків продаються окремо прозорі маски, які легко закріплюють до шолома: допомагають уникнути травм і подолати страх перед ударом.

Рукавиці

У ITF північнокорейської версії використовуються рукавиці для боксу та кікбоксингу, розміром 10 OZ. Їх надягають разом з бинтами.

Європейська версія передбачає рукавички з відкритою долонею, однак закритим більшим пальцем. Тобто, не потрібно бинтувати руку, оскільки кисть і так надійно зафіксована, але при цьому рука "дихає". Плюс їх легко надягати і знімати в перерві між поєдинками. При виборі важливо якість покриття, наповнювача і липучок. Розмір визначається за обсягом долоні (у сантиметрах).

Фути (кікси)

У всіх версіях використовуються фути з хорошим захистом носка і п'ятки, а також якісними липучками. Фути або, інша назва, Кікс, відрізняються за розміром. Але вибрати відносно нескладно, адже він приблизно відповідає розміру взуття. Зазвичай дітям купують фути трохи на виріст, але якщо мова йде про підготовку до серйозного турніру, потрібні фути розмір в розмір.
Copyright © 1999 - 2022 GTF.

Design & Development By Global Taekwon-Do Federation of Ukraine

Search